петок, 25. септември 2020. Вести денес: 181
home Вести

Ќерка на пратеничка 6 месеци прима плата од Фонд за иновации, мајка и’ рече дека е волонтер

Ќерка на пратеничка 6 месеци прима плата од Фонд за иновации, мајка и’ рече дека е волонтер

Ќерка на пратеничка шест месеци прима плата од Фондот за иновации иако мајка ѝ тврди дека ќерка и нема никаков договор со оваа институција, објавува А1он.

И покај тоа што Фондот за иновации, по острите критики во јавноста, на почетокот на годинава демантира дека ќерката на пратеничката е вработена кај нив, од јули, сепак, почнале да ѝ даваат плата.

Ќерката на пратеничката за половина година добила 150 илјади денари, односно имала по 25 илјади денари месечна плата.

Целиот текст со сите детали прочитајте го на А1он.

Коронавирус