вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ќе воведе ли Македонија полициски час?!

Ќе воведе ли Македонија полициски час?!

Владата на Република С. Македонија попладнево ќе одржи седница.

На седницата, закажана за 18:00 часот, се очекува да бидат разгледани поригорозни мерки со цел уште поголема заштита на граѓаните од коронавирусот.

Владата ќе ги соопшти заклучоците по завршување на седницата

Коронавирус