четврток, 28. мај 2020. Вести денес: 126
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Ќе се собираат финансиски средства за возачот на автобусот кој почина на Стража, имал 2 годишен син

Ќе се собираат финансиски средства за возачот на автобусот кој почина на Стража, имал 2 годишен син

Во групата на социјалната мрежа фејзсбук „Православни вести и патувања“ одекна информација дека возачот што починал на Стража, бил еден од оние кои ги возеле верниците на литијата во Струга, на која, учествуваа голем број на граѓани по повод празникот Св. Ѓоргија.

Пораката ви ја пренесуваме во целост и на време ќе ве известиме за деталите околу донаторската акција:

НАПОМЕНА: Возачот има син на возраст од 2 години и 10 месеци.

Коронавирус