вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 22
home Вести

Ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип, повремени прекини на сообраќајот

Ќе се снима рекламен спот на патот Велес-Штип, повремени прекини на сообраќајот

Поради снимање рекламен спот денеска од 6:00 до 13:00 часот ќе има повремени прекини на сообраќајот на регионалниот пат Р1321 – Велес-Штип.

Како што информираат од продукцијата што го снима спотот, сообраќајот ќе биде во прекини во временски интервали од по пет минути.

Коронавирус