понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 18
home Вести

ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЛИ СКИ СЕЗОНАТА НАБРЗО: Во овој туристички центар денеска врне снег без престан (ФОТО)

ЌЕ СЕ ОТВОРИ ЛИ СКИ СЕЗОНАТА НАБРЗО: Во овој туристички центар денеска врне снег без престан (ФОТО)

Прогнозата на метеоролозите очигледно се исполнува.

Денеска снег без престан врне на Попова Шапка, а ова е добар знак за сите љубители на ски спортовите бидејќи тоа значи дека наскоро би можел да профункционира овој ски центар.

Инаку владата неодамна донесе одлука сите ски центри во земјава да започнат со работа, но со почитување на мерките против ширење на ковид-19.

Коронавирус