среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 161
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Ќе „одмориме“ од дождот до недела- УХМР со најнова прогноза до понеделник

Ќе „одмориме“ од дождот до недела- УХМР со најнова прогноза до понеделник

Во следните денови времето ќе биде стабилно, во четврток и петок со ниски утрински температури, а дневните од сабота ќе бидат во позначителен пораст.

Локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи се очекува во недела.

Коронавирус