четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 85
home Вести

Ќе има ли снег за Нова година? Временска прогноза за декември која ќе ве изненади

Ќе има ли снег за Нова година? Временска прогноза за декември која ќе ве изненади

Од утре времето ни носи снег и заладување, но дали во декември следува нов студен бран и снег останува да видиме од временската прогноза.

Она што е сигурно е тоа дека за Нова година ќе имаме дожд, а на први јануари сонце.

Ова е временската за декември кој ни е на праг.

Accuweather со детална прогноза:

 

Локални избори 2021