сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ќе има и сонце и дожд: Какво време не` очекува до петок? (Фото)

Ќе има и сонце и дожд: Какво време не` очекува до петок? (Фото)

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со услови за утринска магла, а на крајниот југ со слаб локален дожд. Во текот на денот сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Коронавирус