недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 226
home Вести

Кировски: Со навредлив, потценувачки и манипулаторски однос кон медиумите и новинарите Караџовски и Филипче ќе создадат моќни непријатели

Кировски: Со навредлив, потценувачки и манипулаторски однос кон медиумите и новинарите Караџовски и Филипче ќе создадат моќни непријатели

Откако на денешната прес-конференција епидемиологот Караџовски беше дрзок кон новинарите, се огласи Атанас Кировски од телевизија Телма.

-Со навредлив, потценувачки и манипулаторски однос кон медиумите и новинарите Караџовски и Филипче единствено што ќе постигнат е да создадат моќни непријатели. Караџовски побара Телма од денеска да кажува дека Ковид 19 постои, небаре досега сме тврделе дела е измислица…

Целиот статус прочитајте го во продолжение:

Локални избори 2021