среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Кирацовски за А1он: Не знам кој е Кики, Героски изнапишал глупости

Кирацовски за А1он: Не знам кој е Кики, Героски изнапишал глупости

Пратеникот Александар Кирацовски од СДСМ за „А1он“ вели дека не знае кој пратеник стои зад псевдонимот Кики, за кој новинарот Бранко Геровски пишуваше дека изнудувал рекет од бизнисмени заедно со Боки 13 и Зоки Кичеец.

„Коки? Па веројатно Боки. Не знам кој е Кики, вие мислите дали станува збор за мене? Ќе видиме Геро на кого мисли. Апсолутно јас не се препознавам, Геро има таму има изнапишано разно-разни глупости, како да ти кажам. Не знам. Ти ми се јавуваш и прашуваш ‘Кого препознаваш во Кики’ и тоа мене јасно ми алудира. Дај Боже нека објави Геро дека јас сум Кики па да се расчистиме до крај, како што личи. Инаку ова мене ми личи на инсинуација со одредена намера“, рече Кирацовски во изјава за „А1он“, додавајќи дека причините за инсинуација се долги и широки.

Кирацовски вели „Дај Боже истрагата да се продлабочи до таа мера, за да се расчитат сите апсекти“.

„Не ми се верува дека е некоја хајка против било кого, бидејќи се споменуваат двајца пратеници. По псевдонимите, по некоја асоцијација и вас ви дошло дека јас сум Кики, тоа е јасно“, додава Кирацовски во изјава за „А1он“.

Целата вест можете да ја прочитате ТУКА.

Коронавирус