среда, 2. декември 2020. Вести денес: 185
home Вести

„Кики не пие нафта“: Заев со порака пречекан во Кравари

„Кики не пие нафта“: Заев со порака пречекан во Кравари

Герила акција го пречека премиерот Зоран Заев при денешната негова посета на Кравари.

Тој во битолското село присуствува на настанот по повод доделувањето на првите персонализирани картички за покривање на 30 отсто од трошоците за набавка на гориво за земјоделска механизација.

Поради тоа, граѓани му испратија порака дека „Кики не пие нафта“.

Коронавирус