среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 100
home Вести

Кичевски позитивен на коронавирус

Кичевски позитивен на коронавирус

Директорот на ЈП ПОЦ, Васко Кичевски е позитивен на корона вирус. Тој утринава ги добил резултатите и веќе е во домашна самоизолација.

И покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, утрово добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација, напиша Васко Кичевски директорот на ЈП ПОЦ на ФБ.

На крајот од постот тој се извинува доколку го пренел вирусот некому, како што вели „несвесно последниве денови сум довел некого во опасност“.

Коронавирус