вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Кичевчани со поддршка за Христијан Мицкоски (Фото)

Кичевчани со поддршка за Христијан Мицкоски (Фото)

Огромна поддршка за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Кичево.

-„Ако водам следете ме, ако се двоумам поттурнете ме, ако ве предадам убијте ме“, кичевчани поставија транспарент со оваа изјава на Мицкоски.

Коронавирус