четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 31
home Вести

Кичеец од болница вратен во затвор

Кичеец од болница вратен во затвор

Осомничениот во аферата ,,Рекет “, Зоран Милевски – Кичеец, попладнево бил однесен на преглед во приватна скопска клиника од притворот во Шутка, па пак вратен во затворот.

Иако на Милевски му следува бесплатен лекарски преглед во јавна здравстена установа, тој на неговор барање бил однесен во приватната клиника и самиот ги платил трошоците за прегледот, како и за трансферот, јавува Канал5.

Коронавирус