четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 153
home Вести

Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ за „Рекет“ ќе го видат Боки 13 и Јанева

Кичеец ќе одлучи дали неговиот исказ за „Рекет“ ќе го видат Боки 13 и Јанева

Зоран Милевски – Кичеец, осомничен во случајот „Рекет“ е тој што ќе одлучи дали неговиот исказ ќе им биде даден на увид на адвокатите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, вели неговиот адвокат Александар Новаковски, пренесува „Алсат“ .

Адвокатот Александар Новаковски, кој го застапува Кичеец, објаснува дека насоките како ќе градат одбрана доаѓаат од неговиот клиент. Дополнително, според него, одбраната не мора по секој цена да биде идентична за сите осомничени во „Рекет“.

Кичеец е во домашен притвор, а Јанева и Јовановски се во притвор во Шутка.

 

Локални избори 2021