четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 18
home Вести

Кичеец бил тајно снимен со Вице Заев во кафана во Скопје

Кичеец бил тајно снимен со Вице Заев во кафана во Скопје

На една од снимките прикажани во судницата за „Рекет“ биле снимени како во скопско кафуле заедно седат Зоран Милевски Кичеец, еден познат адвокат од Скопје и Вице Заев, братот на поранешниот премиер Зоран Заев.

Опис на снимката не даде обвинителката Вилма Русковска, а немаше објаснување и за контекстот на снимката што е забелешка и на одбраната во „Рекет“.

Извор: ПлусИнфо

Коронавирус