понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 112
home Вести

Келнерите на Петровска позитивни на коронавирус, дали таа ќе оди во изолација?

Келнерите на Петровска позитивни на коронавирус, дали таа ќе оди во изолација?

Двајца келнери кои работат во кабинетите на дополнителниот заменик министер и директорот на БЈБ утрово се позитивни на Covid19.

Имајќи предвид дека истите имаат близок контакт со функциониери на СДСМ во МВР, се поставува прашањето дали дополнителниот заменик министер и директорот на БЈБ ќе одат во изолација и дали преземале мерки за изолација од останатите вработени.

Редакцијата на КУРИР утрово побара одговор од одделот за односи со јавност, но одговор од таму се уште нема.

Најнови вести