вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 52
home Вести

Казни за неносење маски на секој чекор – Погледнете колку македонски граѓани за 24 часа се казнети за неносење заштитни маски

Казни за неносење маски на секој чекор – Погледнете колку македонски граѓани за 24 часа се казнети за неносење заштитни маски

Во текот на изминатото деноноќие (23/24септември) на територијата на државава, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 680 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус