петок, 30. септември 2022. Вести денес: 165
home Вести

Казни за 461 граѓанин поради неносење заштитна маска

Казни за 461 граѓанин поради неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 461 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус