петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 61
home Вести

Казни за 458 граѓани поради неносење маска

Казни за 458 граѓани поради неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 458 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

ЕУРО 2020

Македонија