среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Вести

Казни за 182 возачи во Чаир

Казни за 182 возачи во Чаир

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-На територијата на Чаир изречени се вкупно 182 мерки, меѓу кои 29 за возење без возачка дозвола, 17 за нерегистрирани возила, 7 санкции за неносење на заштитна маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информира МВР.

Најнови вести

Коронавирус