недела, 4. декември 2022. Вести денес: 73
home Вести

Казни за 168 возачи во Скопје

Казни за 168 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (24.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои 9 за возење без возачка дозвола, 7 за нерегистрирани возила, 9 мерки за користење на мобилен телефон. Изречени се 6 санкции за непрописно престигнување, 65 мерки за непрописно паркирани возила и 16 санкции за неносење заштитна маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, соопштуваат од МВР.

Најнови вести

Коронавирус