вторник, 28. март 2023. Вести денес: 86
home Вести

Казнети уште 382 граѓани бидејќи не носеле маска

Казнети уште 382 граѓани бидејќи не носеле маска

Изречени се 382 санкции за неносење маска во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

loading...

Најнови вести