петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Казнети 879 граѓани за неносење маска

Казнети 879 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 879 прекршоци.

Министерството за внатрепни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус