понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 147
home Вести

Казнети 874 граѓани за неносење маска

Казнети 874 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.10.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 874 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус