среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 155
home Вести

Казнети 87 лица за неносење маски

Казнети 87 лица за неносење маски

Полицијата продолжува со санкционирање на лицата кои не носат заштитна маска.

Според информациите од МВР, за 24 часа напишани се 87 казни.

-Во текот на изминатото деноноќие (29.08/30.08.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 87 прекршоци, велат од МВР.

Локални избори 2021