вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 14
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Вести

Казнети 87 лица за неносење маски

Казнети 87 лица за неносење маски

Полицијата продолжува со санкционирање на лицата кои не носат заштитна маска.

Според информациите од МВР, за 24 часа напишани се 87 казни.

-Во текот на изминатото деноноќие (29.08/30.08.2021) на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 87 прекршоци, велат од МВР.