среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 137
home Вести

Казнети 754 лица за неносење маска, МВР апелира да се почитуваат мерките

Казнети 754 лица за неносење маска, МВР апелира да се почитуваат мерките

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.10.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 754 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Коронавирус