среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Вести

Казнети 747 граѓани за неносење маска

Казнети 747 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (26/27.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 747 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус