среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 125
home Вести

Казнети 679 лица за неносење маска

Казнети 679 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (20/21.09.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 679 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Најнови вести

Коронавирус