среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 34
home Вести

Казнети 529 лица за неносење маска

Казнети 529 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 529 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Коронавирус