понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 174
home Вести

Казнети 485 граѓани за еден ден, не носеле маска на лице

Казнети 485 граѓани за еден ден, не носеле маска на лице

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.09.2020) на територијата на Република  Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 485 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Најнови вести

Локални избори 2021