вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 169
home Вести

Казнети 466 лица за неносење заштитна маска

Казнети 466 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (09/10.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 466 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус