недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 58
home Вести

Казнети 459 граѓани за неносење маска

Казнети 459 граѓани за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 459 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија