вторник, 15. јуни 2021. Вести денес: 25
home Вести

Казнети 434 лица, не носеле заштитна маска

Казнети 434 лица, не носеле заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.05.2021) на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

ЕУРО 2020

Македонија