недела, 11. април 2021. Вести денес: 101
home Вести

Казнети 426 лица за неносење заштитна маска

Казнети 426 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (28.02/01.03.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 426 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус