недела, 9. август 2020. Вести денес: 73
home Вести

Казнети 396 лица за неносење маска

Казнети 396 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (01/02.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 396 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус