сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 34
home Вести

Казнети 385 лица за неносење заштитна маска

Казнети 385 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (16/17.08.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 385 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус