среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 38
home Вести

Казнети 380 граѓани кои не носеле маски

Казнети 380 граѓани кои не носеле маски

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.01.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 380 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

ЕУРО 2020

Македонија