петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 110
home Вести

Казнети 319 граѓани за неносење заштитна маска

Казнети 319 граѓани за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.01.2021 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 319 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Најнови вести

Коронавирус