четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Казнети 202 возачи во Скопје

Казнети 202 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 202 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 санкции, 13 мерки за технички неисправни и нерегистрирани возила, 65 санкции за непрописно паркирани возила, 49 возила се подигнати од „пајак“ службата и 21 санкција за ненозесење заштитна маска.
Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, информираат МВР.

Коронавирус