четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Казнети 123 возачи во Центар

Казнети 123 возачи во Центар

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.12.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

-На територијата на Центар изречени се вкупно 123 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 13, 11 за некористење сигурносен појас, 8 санкции за управување возило под дејство на алкохол, 7 за нерегистрирани возила, 5 мерки за технички неисправни возила за јавен превоз. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, велат од МВР.

Коронавирус