недела, 31. мај 2020. Вести денес: 16
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Казнети 113 лица кои не носеле заштитни маски

Казнети 113 лица кои не носеле заштитни маски

За последните 24 часа во земјата на 85 лица им се издадени решенија за изолација, а 18 лица потпишале изјави за самоизолација, информира МВР.

Вкупно 46 лица не го почитувале полицискиот час изминатото деноноќие. Полицијата од нив  приведе 41 лице, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

Полицијата открила и 113 лица кои не носле маски.

-За последните 24 часа во земјата на 85 лица им се издадени решенија за изолација, а 18 лица потпишале изјави за самоизолација, информира МВР.

Од страна на полицијата се извршени контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерките.

Коронавирус