петок, 30. септември 2022. Вести денес: 176
home Вести

Казнет 401 граѓанин за неносење заштитна маска

Казнет 401 граѓанин за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 401 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус