четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 57
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

„Кажи ни дека нема смрт“: Драмски театар се прости од Стефановски

„Кажи ни дека нема смрт“: Драмски театар се прости од Стефановски

Драмскиот театар во Скопје се прости со драмскиот писател и професор, Горан Стефановски, кој почина ненадејно вчера.

„Наш Горане,

не можеме да бидеме поголеми од тебе во зборот и затоа ќе те повикаме тебе со твоја реч

„…Уште си тука
Зад кулиси,
Само излезен на пауза.
Кажи ни
Дека нема смрт!“

Парламентарни избори 2020