петок, 4. декември 2020. Вести денес: 166
home Вести

Кавадарчани масовно се упатуваат кон Скопје со порака до СДСМ и Заев: Доста го понижувате и манипулирате македонскиот народ

Кавадарчани масовно се упатуваат кон Скопје со порака до СДСМ и Заев: Доста го понижувате и манипулирате македонскиот народ

Граѓаните од општина Кавадарци доаѓаат на големиот сенароден протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ кој вечерва ќе се одржи во 20 часот пред Владата на Република Македонија.

Кавадарчарни вечерва како никогаш до сега сплотени, рамо до рамо ќе и порачаат на актуелната влада на СДСМ и Зоран Заев дека е доста со ова катастрофална и погубна која ја спроведуваат една година.

Коронавирус