вторник, 28. март 2023. Вести денес: 45
home Вести

Катица Јанева утре ќе присуствува на погребот на својата мајка

Катица Јанева утре ќе присуствува на погребот на својата мајка

Утрово во Гевгелија почина мајката на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Јанева вечерва доби 30 дена притвор како третоосомничена во „Рекет“.

Сепак, на обвинителката која од вечерва ќе биде сместена во притворското одделение во Шутка, утре ќе и биде обозможено да присуствува на погребот на својата мајка.

Таму ќе замине во полициска придружба.

 

loading...