вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 156
home Вести

Катица Јанева спроведена во „Идризово“

Катица Јанева спроведена во „Идризово“

Катица Јанева спроведена од домашен притвор на издржување казна затвор во затворот „Идризово“. Основниот суд во Гевгелија го издаде налогот со кој екс обвинителката на СЈО, Катица Јанева ќе ја издржува 7 годишната казна затвор.

Катица Јанева е осудена во предметот „Рекет“ за Злоупотреба на службената положба.

Вчера доцна попладне во Идризово беше однеен и Бојан Јовановски кој е осуден на 9 години за перење пари и рекетирање.

Коронавирус