сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Катица Јанева поднела барање за апанажа

Катица Јанева поднела барање за апанажа

Поранешната обвинителка во Специјалното Јавно Обвинителство, а сега осомничена за случајот „Рекет, Катица Јанева поднела барање за апанажа, дознава Курир.

Симптоматично е што се испратени две барања за апанажа, едното лично од Катица Јанева, а другото преку нејзиниот адвокат Ирена Фрчкоска.

Коронавирус