сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

Катица Јанева не се појави во Апелациониот суд: Имала здравствени проблеми, но седницата нема да се одложи

Катица Јанева не се појави во Апелациониот суд: Имала здравствени проблеми, но седницата нема да се одложи

Поранешната специјалната обвинителка Катица Јанева денеска не е присутна во Апелациониот суд кој одлучува по нејзината жалба, како и по онаа на Бојан Јовановски – Боки 13 за случајот „Рекет“, објавија повеќе медиуми.

-Јанева, наводно, не е присутна поради здравствени причини, но седницата ќе се одржи бидејќи таа испратила писмо во кое наведува оти е согласна да се одржи јавна седница, според информации на „ТВ21“

Јанева беше осудена на седум години затвор, а Јовановски на девет во случајот „Рекет“.

Коронавирус