сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 37
home Вести

Катица Јанева куќниот притвор ќе продолжи да го издржува во Гевгелија

Катица Јанева куќниот притвор ќе продолжи да го издржува во Гевгелија

Екс-специјалната јавна обвинителка Катица Јанева куќниот притвор ќе продолжи да го издржува во Гевгелија.

Информацијата беше денеска соопштена во судница, за време на рочиштето кое се одложи, а во кое Катица Јанева го тужи Боки 13 за неовластено снимање.

Катица Јанева се наоѓа во куќен притвор чекајќи ја одлуката на Апелација, за првостепената пресуда во која Јанева е осудена на 7 години казна затвор.

Рочиштето по приватната тужба денеска беше одложено поради неодамнешната операција на Бојан Јовановски.

Локални избори 2021